DOMÁCÍ PEČIVO

Vyzkoušeli jste doma upéct kromě bábovek, buchet, muffinů také slané pečivo? Kynutý chleba, bagety, rohlíky nebo dokonce pletené housky?

Provoňte váš domov krásnou vůní. Není to vůbec tak složité, jak se zdá. S našimi pomocníky, ošatkami a formami to navíc půjde ještě snadněji.

Tak ať se vám dílo daří!

ZAVAŘOVÁNÍ

Vyzkoušejte kombinace neobvyklých chutí, budete překvapeni, jak si pochutnáte. Při výrobě marmelád a džemů oceníte zavařovací hrnce – s jakým se vám bude lépe pracovat – elektrický nebo smaltovaný?

Vyrobte si domácí kompoty, marmelády, džemy - na chleba, do koláčů, buchet, nebo zeleninové čalamády, které pak později využijete jako přílohu nebo pikantní pochoutku ke grilovanému masu.

NAKLÁDÁNÍ

Naložené dobroty patří neodmyslitelně k babímu létu a podzimu. Ale radost z nich budete mít i v průběhu roku. Připravte si nejen na zimní čas sirupy, zavařeniny, čalamády či nakládanou zeleninu.

Využijete tak plody přírody i své vlastní práce na zahrádce.

Mějte tak celou úrodu pěkně naloženou.

NÁPOJE

Skvělá chuť domácích šťáv a sirupů z různých druhů ovoce, zeleniny i bylinek. Získáte vynikající zdroj vitamínů a energie. Budete překvapeni, že se správnými pomocníky to není vůbec náročné. Nebo zkuste třeba něco ostřejšího. 

Šťávy a sirupy nemusí sloužit jen pro přípravu nápojů, kdy je zředíte vodou. Můžete jimi ochutit čaj, tvaroh i zmrzlinový pohár. Pomocí perlivé vody z Aquadreamu nebo sycením ve výrobníku Drinkmate vyrobíte skvělé osvěžující limonády. 

DOMÁCÍ VÝROBA

Aktuální trend domácí výroby čehokoliv, od domácího křupavého nadýchaného chleba, delikátních paštik z masa, ideálně z vlastní porážky nebo od lokálních chovatelů, je v poslední době velice silný.

A nemusíte zůstat jen u toho. I domácí sýr, tvaroh a jemný jogurt nedá takovou práci, jak by si leckdo představoval. Protože co si doma vlastnoručně uděláte, to si také sníte. S chutí.

POLÉVKY

Lehounké polévky, které připraví chutě a bříško na hlavní chod, ale i vydatné, které mohou být samostatným jídlem. Zahřejí, zasytí a zaženou vlčí hlad. Do takové domácí polévky vařené s láskou přidáte ingredience a suroviny, které máte všichni rádi. Nebo se můžete pustit do experimentů a sáhnout po mexické, asijské kuchyni, kde se netradiční chutě mísí a překvapí vaši rodinu i hosty. 

Protože polévka je grunt, jak říkaly naše babičky. A to platí stále.

HLAVNÍ CHOD

Někdy je těžké najít ten správný recept, co uvařit. Hlavní jídlo může být docela oříšek, zvlášť když máte pocit, že nevíte, co zase vařit a víceméně opakujete stále dokola několik jídel, která máte nejraději. Navíc každé roční období nabízí množství surovin a receptů, které si můžete uvařit.

Sezónní suroviny, regionální potraviny, to je to, oč tu běží. Zkuste některý z našich receptů, doporučíme Vám i jak a v čem je uvařit.

NENÍ DEZERT JAKO DEZERT

Sladká tečka na konec. Pro mnohé je to nejoblíbenější součást jídla, na kterou se těší už od prvního chodu. Mohou být součástí odpolední kávy, různých oslav nebo jen posezení na terase či zahradě.

Nejoblíbenějšími moučníky jsou bábovky, koláče, štrúdly, muffinky nebo bublanina. Mohou být ve formě palačinek, vaflí nebo domácí granoly skvělou snídaní, která nastartuje váš den. Sladké i slané, stačí si jen vybrat.

GRILOVÁNÍ

Jste milovníky grilování a posezení na terase u dobrého jídla a pití? Vyzkoušejte recepty, které nejsou úplně běžné. Nebojte se experimentovat. Zeleninové zbytky můžete zpracovat do skvělých grilovaných placiček, které si zamilují i děti.

A pro ty, co vidí maso na talíři raději než zeleninu, máme také pár nápadů. Ideální přílohou ke šťavnatému masu jsou opečené brambory, hummus nebo čerstvá zelenina. Tak si pochutnají opravdu všichni.

CHUŤOVKY NEJEN K PIVU A VÍNU

Když se ve dveřích objeví nečekaná návštěva, chystáte párty s přáteli nebo si jen tak chcete posedět na gauči nebo v podvečer na terase, hodí se určitě nějaká menší chuťovka. V kombinaci s vychlazeným pivem nebo dobrým vínem vytvoří tu pravou pohodu. 

Dokonalé pohoštění nemusí být záležitostí celého dne příprav. Mějte v rukávu i rychlovky, které udělají velkou parádu a nezaberou mnoho času.