Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

KŘUPAVÁ GRILOVANÁ ZELENINA


KŘUPAVÁ GRILOVANÁ ZELENINA

Hvězdou grilování může být i zelenina. Populární, dostupná, křupavá.

V době sklizně vlastní úrody bude navíc téměř zadarmo, v bio kvalitě, s láskou vypěstovaná.

Základ tvoří stejnoměrné kousky zeleniny, paprik, lilku, cibule apod. Pokud chcete zkusit grilovanou mrkev a jinou tvrdší zeleninu, nakrájejte ji na menší kousky nebo hranolky. Ať je vše hotové stejně, jako rychle propečené druhy typu cuket. K tomu může pomoci jednoduchý kráječ, který běžně používáte na přípravu hranolků ze syrových brambor.

Ochutit zeleninu stačí lehce, je dobré nechat vyniknout jednotlivé chutě každého druhu.

K jejich opékání se hodí teflonové fólie, skrz které i drobnější kousky nepropadnou, případně sáhněte po grilovacích deskách s držadly po stranách. Ta umožní lehkou manipulaci s rozpálenou deskou i snadné sesypání do mísy.

Některé desky mají navíc 2 strany, jednu žebrovanou, která vytvoří na plátcích zeleniny typické proužky, druhou hladkou, na které můžete připravit i volská oka.

grilovaná cuketa, grilované žampiony, papriky

Plňte a nadívejte:

Zkuste na to jít jinak a plňte třeba čerstvé papriky masovou směsí a bylinkami. Můžete je zkusit jako lodičky, tedy plnit půlku papriky. Nebo odkrojit vršek se stopkou, který pak poslouží jako víčko, aby směs nevypadla nebo nevytekla.

A velké šťavnaté žampiony portobello plněné sýrem, doplněné na roštu opečenými topinkami, to je labužnický kousek, na který se budou všem sbíhat sliny.


Zkuste třeba recept:

OxyShop icon Používáme oXyShop