Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

GRILOVANÉ RYBY


GRILOVANÉ RYBY

Rybí maso na grilu je nejen pochoutka, je také lehké, dietní a zdravé.

  • V případě pstruha nebo makrely jsou nejlepší celé, vykuchané ryby. Břicho lze naplnit bylinkami, od libečku, tymiánu až po mladé kopřivy. Jemné rybí masíčko ocení spíš jednoduché ochucení solí a pokapání citrónem, než překombinované směsi koření.
  • Totéž platí i pro grilování tzv. podkov nebo vykostěných filetů. Můžete je grilovat na kapce oleje na grilovací desce nebo litinovém plátu. Ten musí být čistý, aby se při otáčení ryba nepotrhala.

losos na griluKdyž je ryba hotová, maso nebo kůže se sama pustí, není třeba ji obracečkou odtrhávat od desky. A otoček udělala ryba za život dost, na grilu ji otočte jen jednou. Můžete sáhnout i po grilovací mřížce, kterou oceníte i při přípravě menších kusů nebo drobnějších mořských plodů. I celé ryby do ní jednoduše zacvaknete a ogrilujete ji dozlatova z obou stran.

Tepelná příprava je rychlá, u filetů se začíná tak, že na desku přijde část s kůží, až pak se obrací širokou obracečkou. Doba přípravy obecně odpovídá tloušťce grilovaného kusu, 1 cm vyžaduje 3-5 minut na grilu, celé ryby opékejte 15-30 minut.

A abyste si masíčko vychutnali, nechte jej zakryté alobalem ještě alespoň 5 minut odpočívat.

Tak „plavte“ do nejbližšího rybářství nebo k osvědčenému prodejci a šup s rybkou na gril.

OxyShop icon Používáme oXyShop