Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

SVATOMARTINSKÉ MENU S PEČENOU HUSIČKOU A MLADÝM VÍNEM


Svatomartinská husa na pekáči

Svatomartinské hody se blíží, neodmyslitelně k nim patří pečená husa, svatomartinské mladé víno a svatomartinské koláče nebo rohlíčky. Protože tahle tradice je čím dál víc populárnější, i my přinášíme tipy, jak husičku jednoduše připravit. Co třeba vyzkoušený recept na svatomartinskou husu s křupavou kůrkou? Tomu nelze odolat. Recept najdete zde >>.

K jejímu upečení poslouží třeba kvalitní smaltovaný pekáč. V něm ji můžete pomalu péct přikrytou víkem, které zajistí, že se nebude vysušovat a zůstane šťavnatá. Navíc u nás najdete nerezový kráječ čerstvých domácích knedlíků, nerezové napařovací hrnce a další praktické kousky.

Na šťavnatou pečenou husu budete potřebovat:

A na spláchnutí takovéhoto vydatného oběda se hodí:

  • sklenice na pivo. Někdo dává přednost klasickým půllitrům s uchem, jiný sáhne po tenkostěnných sklenicích na nožce. A když to pivečko bude navíc točené do džbánku z místní hospůdky, dokonalý požitek je zaručen.
  • je čas mladých vín, která jsou prvními podzimními víny z letošní sklizně. U nás najdete skleničky, ze kterých si můžete vychutnat i poslední doušek.

OxyShop icon Používáme oXyShop