Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

DOMÁCÍ TĚSTOVINY JAKO Z ITÁLIE


DOMÁCÍ TĚSTOVINY JAKO Z ITÁLIE

Domácí těstoviny. Na první pohled vypadá jejich příprava nesmírně složitě, ovšem opak je pravdou. S tím správným vybavením je zvládne snad každý. Ačkoliv s kuchyňským válem a válečkem na těsto vedle nešlápnete, práci vám ulehčí hlavně kvalitní strojek na těstoviny.

Jaké nabízí výhody?

vyválet nudlové těsto, lasagneNa obsluze strojku není nic složitého. Stačí ho připevnit k pracovní desce, zvolit potřebný nástavec a točit klikou. Díky jeho nastavitelným válcům si těsto rovnoměrně vyválíte v tloušťce, kterou potřebujete. Na lasagne se doporučuje těsto silnější, naopak domácí vlasové nudle musí být opravdu tenké.

Strojek se vyplatí nakupovat s nástavci, které vám umožní připravit více druhů těstovin. Se strojkem na nudle FRANCESCO připravíte nejen vlasové a polévkové nudle, ale i špagety, široké nudle, lasagne či plněné ravioli. Vše navíc zvládnete na jednom stroji – nemusíte dokupovat žádná další rádélka nebo formy.

Recept na konec

strojek na těstoviny a příprava raviolVelké oblibě se dnes těší hlavně domácí ravioli. Do těchto plněných taštiček můžete přidat vše, co máte rádi. Často se plní špenátem, česnekem a ricottou či masovou náplní, najít však můžete i verzi s hruškami a plísňovým sýrem nebo se čtyřmi druhy sýrů. K výrobě těsta vám postačí vejce, voda a sůl. Obecně platí, že na 100 g hladké mouky přijde jedno vejce.

Postup: S pomocí strojku si nejprve vyválíme těsto. Takto připravené pláty ořízneme rádélkem na jednotnou šíři a na strojku zvolíme nástavec na ravioli. Do středu válce rozložíme dva pláty těsta, mezi které vkládáme vybranou náplň. Otočením kličky se těsto a náplň spojí a ve spodní části stroje vyjedou hotové taštičky. Proces opakujeme, dokud celé těsto nezpracujeme. Hotové taštičky vaříme 3-4 minuty. Následně podáváme samotné nebo se sýrovou či houbovou omáčkou.
OxyShop icon Používáme oXyShop