Ať už se chystáte na narozeniny, oslavujete významné jubileum nebo svátek, někdy se stane, že vám prostě ještě něco chybí. Neosobní láhev nebo dárkový koš z obchodu přece jen není to pravé ořechové. Takže pokud se dokážete trefit do vkusu obdarovaného, máte napůl vyhráno.

Naší vychytávkou je výroba něčeho z ničeho. Určitě doma máte nějaké zavařeniny, domácí sirupy nebo rádi pečete. Tyhle běžné věci se mohou stát zajímavým dárkem, jen to stačí dotáhnout do finále. A uložení do krásné dřevěné bedýnky bude třešničkou na dortu.

3 ORION TIPY NA DÁRKY Z TOHO, CO MÁTE ZROVNA DOMA:
 1/ Skleničky a dózy s klipem

Kompoty, marmelády, domácí paštiky vložte do stylových sklenic s kovovým klipem, budou rázem vypadat jak výrobky z trhu, místní farmy nebo přímo od pěstitele. Sem se hodí etikety na zavařeniny, lze je jednoduše polepit originálními samolepkami, kam můžete napsat vzkaz, rok výroby nebo jméno obdarovaného. Moc dobře vypadají i černé samolepky, na které se dá psát křídou nebo bílým popisovačem.

2/ Láhve s domácí šťávou, limonádou či olejem

Domácí šťávy, sirupy z vlastnoručně vypěstovaného ovoce nebo dobrou limonádu, sycenou jednoduše pomocí výrobníku perlivých nápojů Aquadream, přelijte do skleněných lahví s uzávěrem. Pak je stačí opatřit samolepkou, etiketou nebo použít visačky zavěšené za hrdlo, aby bylo jasné, co se uvnitř ukrývá za dobrotu.

3/ Vrstvěte

 Dekorativní hladké sklenice nebo nádoby s reliéfem jsou bezvadným místem, kam můžete vrstvit vše, co najdete ve špajzu. Za pokus stojí i výroba domácích sušenek s použitím krásných razítek nebo embosovaných válečků. Základní recept na jednoduché máslové sušenky najdete zde >>  

Luštěniny, oříšky, cereálie nebo sušené ovoce stačí vrstvit do sklenice až po okraj. Z obyčejné sklenice se stane taková kuchyňská designovka. Obdarovaný ji nemusí spotřebovat, jen si ji někde pěkně vystaví na parapet, do otevřené skříňky.

Všechny tyhle chutné originální dárky, ale i vonné svíčky, stylové hrnky, zápisníky na oblíbené recepty a další kousky z naší nabídky se budou skvěle vyjímat, pokud je naaranžujete do zajímavé dřevěné bedýnky. Tu můžete ponechat v původním provedení nebo ji natřít, využít ubrouskovou techniku, krakeláž či zvolit nějakou zajímavou patinu.

Uvidíte, že se obdarovanému rozzáří oči až uvidí, s jakou chutí jste připravovali tenhle dárek od srdce.