V Pekingu je ale o sedm hodin více než v Česku, takže sportovní program bude začínat brzy ráno a končit odpoledne. Tak ve volných dnech nebo hned po práci rychle sedněte k televizi. My všichni budeme doufat, že vybojujeme co nejvíc cenných kovů.

Co takhle domluvit se s přáteli a sledovat toto sportovní klání společně? Sportovcům budou jídlo tentokrát servírovat roboti, ale vy si můžete připravit rychlovku, kterou si vychutnáte s kamarády dohromady.

Není čas na složité občerstvení, proto je jednoduchá příprava tortill jako skvělá volba a má mnoho obměn. Tyhle pšeničné nebo kukuřičné placky plněné nejrůznějšími druhy náplní jsou velmi oblíbené. Někdo zkusí připravit těsto přímo doma, ale proč se zdržovat jeho zpracováním? Sáhněte po těch kupovaných, ať můžete zapnout televizi a sledovat své oblíbené sporty.

3 tipy, jak připravit rychlé občerstvení z tortill


1/ Krupavý kuřecí wrap

Tohle je klasika, která se nikdy nepřejí. Základem je hotová pšeničná tortilla, grilované kuřecí maso na kousky, spousta zeleniny a dip ze zakysané smetany.

Ochucené maso na nudličky stačí na kapce oleje orestovat na nepřilnavé pánvi, nakrájet rajčata, papriky, jarní cibulku a ledový salát. Tortillu pomažte dipem z osolené smetany a bylinek, přidejte hrst zeleniny a vychladlé maso. Pak stačí zarolovat. Obměn je mnoho, někdo volí vegetariánskou verzi bez masa, jiný přidá měkké fazole, restované mleté maso a chilli papričky.

2/ Tortilla jako nachos s omáčkami

Malé trojúhelníčky je možné koupit už hotové v sáčku, proč si ale neudělat obměnu. Stačí tortilly lehce stříknout olejem ve spreji, nakrájet na menší trojúhelníčky, jako když se krájí pizza. Posypané kořením je vložte na plech do trouby na 5-10 minut. Pozor, je to rychlovka, po upečení budou křupavé jako chipsy. K nim se hodí různé salsy, oblíbené guacamole z avokáda nebo smetanový dip s koriandrem. Tak si křoupněte a fanděte.

3/ Plněné tortilly podávané jako jednohubky 

Nemusíte se mazat a zdobit s jednohubkami nebo se zdržovat s přípravou složitých kanapek. Stačí na tortillu položit plátky šunky, nastrouhat sýr eidamského typu na struhadle a zamotat jako palačinku. Vhodný je i klasický plátkový 30% sýr nebo čedarNa pánvi nebo v toustovači ji krátce zapečete, sýr se uvnitř rozpustí a spojí jednotlivé vrstvy k sobě. Po vychladnutí tortillu nakrájejte na cca 2 cm široké kousky, rozložte na talíř nebo designové mangové prkénko. Tuhle variantu milují hlavně děti. Může být i dobrým tipem na svačinku do školy nebo jim ji nenakrájenou vložte do krabičky na výlet.

Obměnou je tortilla plněná tuňákem a bylinkovým sýrem nebo špenátem.

Tak našim sportovcům 4. - 20. února držte palce, vychutnejte si slavnostní zahájení a 17 dní špičkových výkonů sportovců z celého světa s chutí. Třeba s tortillou v ruce