Motocykloví jezdci Martin Michek a Milan Engel jedou v hlavní kategorii. Nejlepší domácí motorkářský tým na této dálkové soutěži bude bojovat proti sedmi továrním stájím.

Historie Dakaru se píše od roku 1978, kdy se jezdilo v Africe. Od roku 2009 jej hostila kvůli bezpečnosti Jižní Amerika, aby se se slávou v roce 2020 vrátil na území Saudské Arábie. Jednotlivé etapy tohoto nejtěžšího závodu dálkové rallye se podle přesného plánu opět pojedou v nádherných písčitých dunách i tvrdým kamenitým terénem v Saudské Arábii. Organizátoři, kteří si pro závodníky připravili 8549 kilometrů, opět slibují fyzicky i navigačně náročný závod, který letos pokryje plochu od břehů Rudého moře v Sea Campu až do východní Dammám. 14 etap a divácky hodně zajímavý přejezd v obávané poušti Rub‘ al Khali, kde největší duny měří až 250 metrů.

Takže diváci se mají zase na co těšit.

Průběžně budeme na našem Facebooku Orion přinášet fotky a videa z jednotlivých etap. Není to ale taková romantika, jak to v televizním přenosu nebo z fotek vypadá. Je to celodenní dřina a často se jede tzv. na krev. Není to žádný maratón, ale pořádný sprint.

Navíc se v motomagazínu, který je nyní ZDARMA na pultech našich prodejen, dočtete i zajímavosti o jezdcích nejen z trati >>

Budeme se těšit na dobré výsledky, které jsou týmovou prací všech, kteří se na tomhle podniku podílejí. Samozřejmě i díky generálnímu partnerovi Orion – tvoříme vaši domácnost.

ORION TÝM SE PŘEDSTAVUJE:

MARTIN MICHEK

Je jedním z nejvýraznějších členů „BLUE ARMY“. Stal se stálicí mezi motorkářskou světovou elitou. Martin Michek se zvládl dostat mezi nejlepší závodníky dálkové rally. 

1. listopadu naskočil naplno do přípravy na Dakar. „Už to zase začíná bolet a hodně. Snažím se jet na 120 %. Motokrosovou sezonu jsem letos zvládl bez zranění, což jsem hrozně rád. Základ mám, máme na čem stavět," říká Michek. Cíl pro příští ročník slavné soutěže, který startuje 31. prosince, je jasný. „Chci znovu potrápit kluky z továrních týmů. Aby se jim zase o mě zdálo! To by bylo hezký," přeje si.

V lednu 2023 by se Martin Michek na Dakaru rád vrátil mezi nejlepší.

MILAN ENGEL

Borec, který se v předchozích ročnících ukázal jako opravdu tvrdý chlap, který si jde za svým. Dvakrát dokončil nejnáročnější závod světa v celkovém hodnocení mezi nejlepšími dvaceti. 

Engel byl vloni druhý v drsné kategorii Original by Motul, kde si jezdci počínají bez mechanika a zázemí týmu. Závodník spoléhá pouze na sebe. Pro následující ročník ale pojede opět s týmovou podporou. “Původně jsem byl přihlášený opět do kategorie bez mechanika, ale bylo mi řečeno, že jsem na ni moc rychlý a přeřadili mě. Takto prý dopadli další asi čtyři nejlepší z loňska. Mrzí mě to, protože jsem tuto kategorii chtěl vyhrát a poslední roky tu byla kvalitní konkurence”, popsal Engel, který tak svůj stroj nebude muset během závodu servisovat sám. “Během tréninku s Martinem se snažím chytit jeho rychlost. Tu má větší. Mojí doménou je zase navigace a jsem trochu šetrnější k technice.” 

Tak mu držte palce, bude to určitě „ostrá podívaná“.

ERVÍN KRAJČOVIČ

“Bude to náš desátý rok na Dakaru. K tomuto výročí jsme si nadělili nový design. Doufám, že zase přivezeme nějaký dobrý výsledek,” uzavřel manager týmu, Ervín Krajčovič.

„Jedná se o nejprestižnější kategorii na Dakaru, je zde největší konkurence. Máme pověst jednoho z mála privátních týmů, který elitu dokáže pozlobit," prohlásil pro sport.cz. Je fajn, když to šlape všude. Jak u mechaniků, tak u jezdců. Stroje i borci jsou připraveni, těší se na každou novou etapu, ranní vstávání před východem slunce, převzetí itineráře a start. Navíc bivakují s ostatními účastníky a moc toho nenaspí. 

MY V ORIONU FANDÍME ORION MRG TÝMU NA DAKARU. FANDĚTE S NÁMI.

OHLÉDNUTÍ ZA NAŠÍ ÚČASTÍ NA RALLY DAKAR 2022

Jednu z nejvíce emociálních soutěžíabsolvoval tým ORION – Moto Racing Group. Po velkých komplikacích a dopravní nehodě se dostal do cíle Martin Michek, který byl jen pár vteřin od vyřazení. Nakonec dokončil Dakarskou rally na 36. místě. Milan Engel bojoval v kategorii jezdců bez asistence, kde byl druhý! Celkově skončil jako třicátý. Veliká gratulace.

„Letošní Dakar byl velmi náročný, ale potvrdili jsme, že se můžeme měřit se špičkou. Příběhy, který jsme zažili, jsou na knihu,“ tvrdil Ervín Krajčovič, šéf českého týmu.