Někde se tradice ctí se vší parádou, chlapci chodí koledovat s pomlázkou, hospodyňky pečou sladkého beránka nebo mazance. Najdou se i odpůrci mrskání pomlázkou a Velikonoce tvoří jen kulisu pro jarní výzdobu domu či bytu.

DIY znamená UDĚLEJ SI SÁM. Tak to zkuste, je to snadné. K výrobě nejrůznějších dekorací či perníčků nepotřebujete drahé nástroje a aranžmá. Vystačíte si s běžnými pomůckami a kousky, které najdete v Orionu, na procházce nebo třeba doma ve skříni.

1/ MEDOVÉ PERNÍČKY

Velikonoce se blíží, hospodyňky pečou mazance, velikonoční uzly, beránky, jidáše a často také perníčky. Ty jsou snadné na výrobu, lze je připravit s předstihem, aby změkly, a zdobit je veselými motivy těsně před Velikonoci.

Co budete k jejich pečení a vykrajování potřebovat a trochu té inspirace k jejich zdobení najdete zde >>

2/ NEROZBITNÉ MALOVANÉ KRASLICE

Malovaná vajíčka jsou nejznámějším symbolem Velikonoc. Jsou součástí výslužky, dospělí i děti se při jejich zdobení mohou opravdu vyřádit. Kraslice jsou zdobené barvami na vajíčka, voskovou technikou, vyškrabávané, oplétané i barvené v cibulových slupkách. Jak vyrobit kraslice, které ledacos vydrží?

Zkuste nerozbitnou dekoraci podle vlastní fantazie >>

3/ DEKORACE Z PROUTÍ

Hezké dny lákají k procházkám, na kterých si můžete vyhlédnout přírodniny, kterými můžete zdobit svou domácnost. Drobné květy, samozřejmě kromě chráněných druhů, najdete podél cest, na záhonku před domem nebo v blízkém květinářství.

Ustřihněte si jemné březové větvičky, ze kterých vykouzlíte hezkou dekoraci - hnízdo >>

4/ DOMÁCÍ MODELOVACÍ HMOTA

Výroba bílé modelovací hmoty ze 3 ingrediencí není nic složitého. Ze škrobu, jedlé sody a vody vznikne tvárná hmota, ze které lze vyrobit různé velikonoční dekorace. Použití jarních vykrajovaček, válečků s reliéfem nebo razítek se přímo nabízí. Navíc je můžete nabarvit, otisknout do nich různé přírodniny nebo vyrýt nápis.

Jak vyrobit modelovací hmotu téměř zadarmo >>

5/ KRÁSNÉ JARNÍ UBROUSKY

Papírové ubrousky s jarními nebo velikonočními motivy využijete nejen při svátečním stolování. Lze je použít při prostírání, pod velikonoční dekorace nebo použít oblíbenou ubrouskovou techniku. Jednoduše si tak vyrobíte stylové kousky, které spolu budou hezky ladit a vnesou do interiéru čerstvý jarní nádech.

Zkuste si doma jednoduše vytvořit příjemné, harmonické prostředí plné jara s pomocí papírových ubrousků >>