Silikonové formy znamenají velkou úsporu času a zjednodušení práce. Hodí se nejen na pečené cukrovinky, ale také na čokoládové dobroty, v létě můžete některé využít jako formy na led. Jsou nepřilnavé, a tak z nich jednotlivé kousky snadno a prakticky okamžitě vyjmete. Rychle chladnou a můžete je téměř hned opět použít. Nepřejímají vůně ani chutě. Snadno se umývají, lze je mýt v myčce na nádobí. Jsou odolné teplotám v rozmezí od -40 °C do +220 °C.

1/ Klasické formy na bábovku, koláč, srnčí hřbet, dort, muffiny

se hodí pro přípravu sladkých i slaných dobrot nejen v období Vánoc. Pokud máte rádi pečení a zkoušíte stále nové recepty, nebo chcete jen svým nejbližším a přátelům upéct něco dobrého, praktické formy z této kategorie si určitě zamilujete.

Třeba o víkendu mnozí stále častěji věnují volný čas k pečení křupavého chleba, nedělní bábovky, zapečených těstovin a různých slaných, nepečených pochoutek.

Najděte si tu pravou silikonovou pečicí formu >>

2/ Formy na vánoční cukroví – rohlíčky, pracičky, ořechy, košíčky

mají tu výhodu, že do jedné formy vmáčknete těsto na pracinky, madlenky nebo ořechové cukroví a po vyklopení získáte větší množství tvarů, které jsou stejnoměrné, úhledné a propečené tak akorát. 

Oblíbené tvary pro pečení cukroví i domácího křupavého pečiva. Pokud si chcete ulehčit práci a navíc mít cukroví jedno jako druhé, vyzkoušejte naše praktické formy.

Silikonové vánoční formy nejen na pracny najdete zde >>

3/ Formy na pralinky a čokoládu jsou malí, ale šikovní pomocníci,

díky nimž snadno vyrobíte domácí pralinky, které budou krásným sladkým dárkem pro vaše blízké či kolegy. A představa lahodné horké kávy a malé pralinky s ořechy, pomerančovou kúrou nebo špetkou chilli pohladí dřív, než se rozplyne na jazyku.

V těchto formách připravíte nepečené čokoládové dobroty – ledovou čokoládu, pralinky. Ale nic vám nebrání použít je také na cukroví nebo dokonce v nich vyrobit sladké vánoční ozdoby na stromeček.

Nejoblíbenější formy najdete tady >>

4/ Formy na dobroty, které ocení partner i děti

Gumové bonbónky, dětské piškotové svačinky, kávová zrna, cupcaky i makronky vám půjdou pěkně od ruky s pružnými formami, které dobře drží tvar a přesto jsou natolik pružné, že se dobrůtky snadno vyklopí. Vlastně vypadnou samy nebo stačí na spodní část lehce zatlačit. A taková snídaně do postele připravená partnerem, kde najdete nejen opečené toasty nebo volské oko připravené s pomocí silikonové formy přímo na pánvi, je snem každého.

Tak pečte, tvořte a experimentujte. Ať jste konzervativní a v přípravě bábovek či jiných dobrot saháte po osvědčených receptech po babičce, nebo rádi zkoušíte nové věci a kombinujete netradiční suroviny.