Ať už se jedná o lžíce, vidličky, nože, vařečky či škrabky. S příborníkem je budete mít přehledně srovnané a vždy po ruce. Jak si ale vybrat ten správný?

  • Velikost

Jako první je potřeba zjistit vnitřní rozměry vašeho šuplíku. Popadněte proto metr a změřte si jeho hloubku, šířku a délku.  Tyto čísla pak stačí porovnat s parametry vybraného produktu. Příborníky se často liší svým vnitřním rozdělením. Standardně mají mezi 5 až 7 samostatnými přihrádkami, které jsou většinou pevně dané. Existují ovšem i posuvné příborníky s nastavitelnými sekcemi. 

  • Materiál

Nejčastěji se setkáváme s plastovými příborníky. Jsou velmi lehké a snadno se udržují v čistotě.

Dále jsou v nabídce dřevěné příborníky. V dnešní době je populárním materiálem bambusové dřevo, jehož přírodní design vypadá výborně v téměř každém interiéru. Při jeho mytí ale buďte opatrní. Omývejte jej pod tekoucí vodou a před dalším použitím ho nechte uschnout na vzdušném místě.

  • Barva

Posledním bodem ke zvážení je barva vašeho nového pomocníka. Zvolit můžete výraznější odstíny i neutrální barvy, jako je bílá, šedá či hnědá. Populární volbou je průhledný příborník, který v rámci interiéru neruší koncept vaší kuchyně.