• ZELENÁ NA TALÍŘI

Na procházce jarní přírodou byste neměli při sběru minout tyto rostlinky: pampelišku, podběl, kopřivu, prvosenku, fialku či plicník. Jsou skvělé čerstvé, ale lze je i sušit nebo macerovat.

Využijte lístky kopřiv, mladého jetele, pampelišek, řebříčku i medvědího česneku. Tyhle bylinky lze přidat do salátů, polévek, nádivky, k masu, na vařené brambory nebo do těstovin. Spokojené bude nejen zažívání, ale i vaše peněženka. V čistých lokalitách, na loukách, zahradách a v lese jsou v podstatě zadarmo, stačí si šetrně jich trochu natrhat.

Nejen lístky lze v kuchyni zpracovat, i květy sedmikrásek, podbělu, pampelišky můžete využít v ovocných a zeleninových salátech nebo jako nálev na posilující čajPak ani jarní únava nebude mít šanci.

Pro další inspiraci nakoukněte do našeho článku na téma Kopřivobraní >>  

A co by se vám mohlo v domácnosti hodit?

 

  • KOUPEL A MASÁŽ

Název tohoto měsíce - duben je odvozen od statného listnatého stromu. Dubům právě nyní narůstají nové lístkyPovařením dubové kúry, mladých výhonků ze smrku či borovice si můžete připravit koupel.

Jak na to?

1 díl dubové kúry a 2 díly mladých smrkových a borovicových výhonků namočte na 12 hodin do studené vody (nejlépe do nekovové nádoby). Poté přiveďte k varu a nechte ještě 15 minut odstát pod pokličkou. Přes jemný cedník přelijte do vany a dotočte vodou tak, aby vám byla teplota a hladina co nejpohodlnější. Před spaním si na 15 až 20 minut užijte relax a vůni, kterou vám tato blahodárná koupel poskytne. Ráno budete jako znovuzrození.

  • SERVÍROVÁNO NA ZELENÉ

U nás najdete v příjemné tlumené zelené i keramické nádobí z kolekce Alfa. Stačí si nakombinovat dezertní, mělké a hluboké talíře, polévkové misky a hrnečky a vaše stolování získá hned nový rozměrStolování lze podtrhnout i syntetickým prostíráním v zeleném tónu, které zamezí poškození stolu horkými talíři. Drobky pak jednoduše sesypete do koše. Kolekce Alfa si rozumí i s rustikálním, přírodním materiálem, např. tácy nebo dekoracemi z mangového dřeva či rákosovými nebo kukuřičnými podložkami pod talíře či vázu.

Najeďte na zelenou vlnu a čerpejte první jarní paprsky, které vás nabijí energií.