Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

RECEPTY


RECEPTY

Jak na to? Stačí kouknout do našich receptů a zkusit vykouzlit nějakou dobrotu pro sebe a své blízké. Inspirujte se.

GRILOVÁNÍ

Jste milovníky grilování a posezení na terase u dobrého jídla a pití? Vyzkoušejte recepty, které nejsou úplně běžné. Nebojte se experimentovat. Zeleninové zbytky můžete zpracovat do skvělých grilovaných placiček, které si zamilují i děti.

A pro ty, co vidí maso na talíři raději než zeleninu, máme také pár nápadů. Ideální přílohou ke šťavnatému masu jsou opečené brambory, hummus nebo čerstvá zelenina. Tak si pochutnají opravdu všichni.

DOMÁCÍ PEČIVO

Vyzkoušeli jste doma upéct kromě bábovek, buchet, muffinů také slané pečivo? Kynutý chleba, bagety, rohlíky nebo dokonce pletené housky?

Provoňte váš domov krásnou vůní. Není to vůbec tak složité, jak se zdá. S našimi pomocníky, ošatkami a formami to navíc půjde ještě snadněji.

Tak ať se vám dílo daří!

ZAVAŘOVÁNÍ

Vyzkoušejte kombinace neobvyklých chutí, budete překvapeni, jak si pochutnáte. Při výrobě marmelád a džemů oceníte zavařovací hrnce – s jakým se vám bude lépe pracovat – elektrický nebo smaltovaný?

Vyrobte si domácí kompoty, marmelády, džemy - na chleba, do koláčů, buchet, nebo zeleninové čalamády, které pak později využijete jako přílohu nebo pikantní pochoutku ke grilovanému masu.

NÁPOJE

Skvělá chuť domácích šťáv a sirupů z různých druhů ovoce, zeleniny i bylinek. Získáte vynikající zdroj vitamínů a energie. Budete překvapeni, že se správnými pomocníky to není vůbec náročné. Nebo zkuste třeba něco ostřejšího. 

Šťávy a sirupy nemusí sloužit jen pro přípravu nápojů, kdy je zředíte vodou. Můžete jimi ochutit čaj, tvaroh i zmrzlinový pohár. Pomocí perlivé vody z Aquadreamu nebo sycením ve výrobníku Drinkmate vyrobíte skvělé osvěžující limonády. 

DOMÁCÍ VÝROBA

Aktuální trend domácí výroby čehokoliv, od domácího křupavého nadýchaného chleba, delikátních paštik z masa, ideálně z vlastní porážky nebo od lokálních chovatelů, je v poslední době velice silný.

A nemusíte zůstat jen u toho. I domácí sýr, tvaroh a jemný jogurt nedá takovou práci, jak by si leckdo představoval. Protože co si doma vlastnoručně uděláte, to si také sníte. S chutí.

POLÉVKY

Lehounké polévky, které připraví chutě a bříško na hlavní chod, ale i vydatné, které mohou být samostatným jídlem. Zahřejí, zasytí a zaženou vlčí hlad. Do takové domácí polévky vařené s láskou přidáte ingredience a suroviny, které máte všichni rádi. Nebo se můžete pustit do experimentů a sáhnout po mexické, asijské kuchyni, kde se netradiční chutě mísí a překvapí vaši rodinu i hosty. 

Protože polévka je grunt, jak říkaly naše babičky. A to platí stále.

OxyShop icon Používáme oXyShop