Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

Šetříme přírodu nejen na nákupech


Každý, kdo myslí jen trochu ekologicky, rád sáhne po šikovných pomocnících, kteří pomohou přenést nákup a uchovat nakoupené potraviny. Nebo si doma upečte vlastnoručně, s láskou, dělaný chléb a další pečivo.

Protože i my myslíme na přírodu, přicházíme se speciální slevovou akcí, platnou od 17. dubna do 14. května 2023.

Slevu až 50 % na vybrané položky najdete zde, na našem e-shopu, nebo ve všech prodejnách Orion po celé České republice a na Slovensku.


BAVLNĚNÉ NÁKUPNÍ TAŠKY

Vyměňte jednorázové igelitky, za které musíte u pokladny stejně zaplatit, za lehké bavlněné tašky. Kombinace bavlny a juty je nejen stylová, ale i praktická. Tašky hodně unesou a vydrží dlouho. Na rozdíl od tenké igelitky se jen tak neprotrhnou.

Díky dostatečně dlouhým držadlům můžete tašku nosit nejen v ruce, ale také na rameni. Samotná kombinace materiálů bavlny a juty vypadá velmi pěkně, navíc vám bude dobře sloužit.


ZATAHOVACÍ SÁČKY

Bavlněné sáčky ze 100% bavlny můžete použít k přenesení menšího nákupu. Hodí se i k uložení pečiva doma v chlebovce nebo ovoce a zeleniny ve spíži. Navíc si spočítejte, kolik mikrotenových sáčků týdně spotřebujete na rohlíky u regálu s pečivem. I tady poslouží bavlněný sáček. Hodí se i pro nákupy v bezobalových obchodech.

Síťované sáčky se hodí pro uložení zeleniny (brambor, mrkve, paprik…), které potřebují tzv. dýchat. Lze je prát, jsou skladné a opakovaně použitelné. Stačí do něho vložit potraviny z obchodu, od farmáře či z vlastní zahrádky a stáhnout šňůrkou.


OŠATKY NA KYNUTÍ DOMÁCÍHO CHLEBA

Není nad doma zadělaný chléb. Celý proces přípravy, kynutí a pečení není žádná věda, stačí to jen zkusit.

A právě pro pohodlné kynutí těsta jsou tu ratanové ošatky, do nichž lze pečivo i uložit a servírovat. Voňavé bagetky, křupavý kváskový chléb nebo hutný žitný chlebík plný semínek bude hračka. My nyní za akční cenu nabízíme obdélníkovou ošatku a dlouhou ošatku na tradiční bagetu.

U nás najdete ale i další ošatky, formy a kameny na pečení, se kterými vám půjde pečení od ruky. Nechte se inspirovat a nakoukněte     do   našeho    článku    o čerstvém domácím pečivu >> 

Díky těmto pomocníkům můžete být o krok blíž od myšlenky k udržitelnějšímu životu.

OxyShop icon Používáme oXyShop