Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

PLÁN VÁNOČNÍHO PEČENÍ


PLÁN VÁNOČNÍHO PEČENÍ

Advent je doba, kdy kromě popíjení svařáku, poslouchání vánočních koled a zběsilého nakupování začínáme péct vánoční cukroví. Navíc letos prodávané cukroví dost podražilo, tak není nic jednoduššího, než si některé z nich připravit doma.

Abyste všechny druhy oblíbených dobrot upekli zavčas a v poklidu, připravili jsme několik tipů, které vám pomohou s jejich správným načasováním. Navíc letošní nabídka domácích a kuchyňských potřeb není vůbec skromná, jsme připraveni na opravdu velké pečení.

LETOS TO BUDOU OPRAVDU VYPEČENÉ VÁNOCE.

1. adventní týden (28. 11. – 4. 12.)

Základem je seznam druhů, které se letos chystáte upéct. Podle nich si sepište ingredience, které potřebujete nakoupit. Nejenže vám včasná příprava ušetří spoustu starostí, navíc v obchodech vychytáte nejrůznější slevy.

Dále si zkontrolujte zásobu cukrářských potřeb a kuchyňského náčiní.

Perníčky jako klasika všech klasik a zdobení nakonec? Zjistit víc >>

PRACNY PRACINKY MADLENKY 2. adventní týden (5. 12. - 11.12.)

V rámci druhého adventního týdne přichází čas na křupavé pracny a strojkové cukroví. Ať už u vás doma vedou kokosové, ořechové, pudinkové nebo pistáciové druhy.

Stejně jako perníčky, i tyto dobroty potřebují dostatek času na uležení.

Pomocníci pro přípravu jednoduchého strojkového cukroví a pracek jsou zde >>

LINECKÉ CUKROVÍ SLEPOVANÉ MARMELÁDOU3. adventní týden (12. 12. –⁠ 18. 12.)

Do Štědrého dne zbývají necelé dva týdny. Proto je na čase pustit se do oblíbeného lineckého cukroví, kokosek nebo išelských dortíčků. Vánoce bez lineckého si nedokážeme představit.

Tato česká stálice se peče snad v každé domácnosti. 

Vykrajovačky, zdobicí sáčky a spoustu dalších praktických věcí najdete tady >>

VČELÍ ÚLKY VOSÍ HNÍZDA 4. adventní týden (19. 12 –⁠ 24. 12.)

Ani ne 1 týden zbývá do Vánoc a finální přípravy vrcholí. Vybrat poslední dárky, koupit stromek, sehnat kapra. Času není nazbyt, proto pokud stále nemáte napečeno, vrhněte se na nepečené cukroví. Kokosové nebo ořechové kuličky, čokoládové košíčky, vosí hnízda nebo cukroví z polámaných kousků.

Papírové košíčky na nepečené cukroví i formy na vosí hnízda si vyberete zde >>

OxyShop icon Používáme oXyShop