Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

LISTOVÉ TYČINKY = SLUNÍČKO


LISTOVÉ TYČINKY = SLUNÍČKO

Každý zná tyčinky sypané sýrem, stáčené se slaninou, šunkou či špenátem. Zjednodušená verze s mákem nebo kmínem je klasikou, která se hodí vždycky. Jako mlsání k televizi i chuťovka k vínu a pivu.

Jako netradiční surovinu lze použít ale i nasekané mladé kopřivy, medvědí česnek, pesto nebo strouhané krabí tyčinky. Překvapíte hosty nebo své blízké netradičním pohoštěním, třeba na oslavě narozenin nebo při grilování. A přitom je to tak jednoduché.

Suroviny

  • 1 listové těsto
  • 2 hrsti nasekaných kopřiv
  • 200 g strouhaného sýra eidamského typu
  • 1 žloutek na potření

k podávání: miska s česnekovým dipem

Postup:

Lisové těsto rozválejte do kruhu a uprostřed vykrajovačem nebo tvořítkem vykrojte kolečko. Pak stačí rádýlkem nařezat jednotlivé paprsky od vnější strany ke středu, jen dávejte pozor, abyste nedokrojili. Nasekané kopřivy a sýr rozprostřete po celé ploše těsta. Proužky stačí 2x nebo 3x přetočit, pomazat mašlovačkou rozkvedlaným žloutkem a dát na 15 minut péct na 180 °C do rozehřáté trouby.

postup výroby sluníčka

Ze zakysané smetany, špetky soli a stroužku česneku si připravte dip, který v keramické misce umístíte do středu „tohoto dozlatova vypečeného sluníčka“.

Další zajímavé recepty najdete zde.

OxyShop icon Používáme oXyShop