Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

JAK ZDOBIT VELIKONOČNÍ PERNÍČKY


JAK ZDOBIT VELIKONOČNÍ PERNÍČKY

Chuť medu, vůně skořice, hřebíčku a badyánu k této slaďoučké pochoutce prostě patří. Voňavé perníčky nejsou jen vánočním cukrovím, mnozí si je oblíbili i na Velikonoce. Kromě mazanců a nadýchaného beránka se můžete pustit do jejich výroby. Mohou být klasické, špaldové i bezlepkové a většinou musí nějaký ten čas počkat, než změknou. Proto se do nich pusťte s předstihem. Třeba s malými pomocníky, kteří Vám rádi pomáhají s pečením.

Základní recept na perníčky najdete zde >>

Ještě je čas poohlédnout se po nějakých nových vykrajovačkách, u nás najdete typické velikonoční tvary, takže stůl, mísa s vajíčky nebo váza může být doplněna perníčky volně položenými, nebo zavěšenými na větvičkách.

HODY HODY DOPROVODY, DEJTE PERNÍK MALOVANÝ

Perníček není jen malou nazdobenou dobrotou ke kávě a dekorací, u které si marně lámete hlavu, jak jednotlivé kousky nazdobit. Pokud k Vám přijdou malí nebo velcí koledníci s pořádnou pomlázkou, můžete hotové perníčky zabalit do celofánových sáčků a obdarovat je za pěknou básničku.

Velikonoce jsou za rohem, tak se nechte inspirovat, jak perníčky nazdobit. Tady je takový malý manuál, jak na to. Stačí pevná ruka, hladká poleva z bílků a moučkového cukru bez hrudek a praktický zdobicí sáček na perníčky.

A kdo nemá velkou fantazii, může tak trochu opisovat od nás :)

Orion tip: zkuste sáhnout po sadě jarních vykrajovaček, kde najdete nejoblíbenější tvary. Nebo po vykrajovačce Zajíc, který má sklopené ouško, za které lze perníček zavěsit za hranu hrnečku. Návštěva bude nadšená.

OxyShop icon Používáme oXyShop