Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

HALLOWEEN SE BLÍŽÍ!


Ať už si užíváte babí léto nebo se potřebujete potěšit nějakými hezkými podzimními kousky, u nás najdete zboží s podzimní a halloweenskou tématikou.

Pečeme dýňový koláčHalloween je sice oblíbený americký svátek, ale zdomácněl už i u nás. Není nic lepšího než se pustit do pořádného halloweenského pečení a zdobení. Při tvorbě různých strašidelných dobrot se zaručeně pobavíte.

Tak si upečte třeba vykrajované halloweenské cukroví, vyrobte si čokoládové pralinky nejen pro koledníky nebo zkuste jemný dýňový koláč a zpracujte úrodu dýní. Dýně také nezapomeňte vyřezat a svou domácnost pěkně strašidelně nadekorovat.

I když nejste vyznavačem tohoto svátku typického spíše pro anglicky mluvící země a dáváte přednost klasickým českým dušičkám s hlubším významem, v kuchyni se trochu té havěti může objevit. Kostlivci, netopýři a duchové se objeví třeba na úplně obyčejných dobrotách, ze kterých díky atypickému zdobení a tvarům jednoduše vytvoříte něco nečekaného.

3 zajímavé halloweenské recepty:

1/ HALLOWEENSKÁ PIZZA

Kouzlo je v jednoduchosti. Klasické těsto na pizzu, klasické suroviny dostanou jiný rozměr díky nerezovým vykrajovačkám. Pizza se tak stane arénou plnou netopýrů, duchů a pavouků. Bláznivé tvary šunky, sýra či oliv zpestří tuhle dobrotu.

Inspiraci a potřebné ingredience na strašidelnou pizzu najdete tady >>

2/ HALLOWEENSKÝ MŘÍŽKOVÝ KOLÁČ

Doba zralých jablíček si žádá přípravu sladkého lineckého koláče, který je perfektní tečkou po víkendovém obědě. Místo mřížek na vrstvě strouhaných jablek jej ozdobte vykrajovanými tvary dýní nebo netopýrů.

Jednoduchý linecký koláč zvládne každý >>

3/ STRAŠIDELNÉ PERNÍČKY

Perníčků není nikdy dost. Malí pomocníci rádi přiloží ruku k dílu a pomohou vám vykrojit z voňavého perníkového těsta čarodějnické klobouky, upíří zuby i rybí kostry. Pak je můžete ozdobit bílkovou polevou, praktickým sáčkem s tenkou špičkou.

Základní recept na perníčky je zde >>

OxyShop icon Používáme oXyShop