Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

DOKONALÝ STEAK JE RADOST


DOKONALÝ STEAK JE RADOST

Pokud si rádi pochutnáváte na pořádném steaku, mohli by se hodit pomocníci, které jsme zařadili nově do sortimentu.

Správný kus masa, ať už jemné kuřecí, prorostlá krkovička až po fantastické vyzrálé hovězí, musí splňovat několik kritérií. Jednak je třeba maso vybírat u řezníka, který garantuje kvalitu, dále pak by měl plátek být alespoň 2 cm vysoký. Před tepelnou úpravou je důležité na 2 hodiny maso vyndat z lednice a neoplachovat ho. Stačí jej osušit utěrkou. A co s masem, které je čerstvé a tuhé?

JDE TO I BEZ NAKLEPÁVÁNÍ:

Novinkou je tenderizér, jednoduchý mechanický pomocník s ostrými nerezovými čepelemi. Ten maso nenaklepává jako palička. Naruší a prořeže strukturu masových vláken, aniž by z masa udělal tenkou podrážku, přes kterou je vidět. Pokud máte hovězí nebo vepřové maso tužší, není řádně odleželé nebo vyzrálé, je tenderizér tou správnou volbou. Čepele jsou uložené bezpečně v těle tenderizéru, takže nehrozí nechtěné pořezání rukou. Stačí několikrát stlačit a je to.

rare - done - well doneDOCHUCOVÁNÍ:

Kvalitní steak nemusíte dlouze marinovat, maso má jedinečnou chuť, takže jej před pečením stačí osolit a opepřit.

Díky elektrickému mlýnku tak namelete pouhým stiskem tlačítka rovnoměrně na maso celý pepř. Čerstvě namletý se rozvoní a má větší grády než ten mletý, ze sáčku. Díky keramickému mlecímu mechanismu můžete snadno regulovat hrubost mletí. Hrubě mletý se hodí na maso, jemně mletý třeba do polévky.

Pak maso promasírujete olejem a šup s ním na rozpálenou pánev.

My jsme si oblíbili kvalitní pánve Stoner s povrchem, připomínajícím strukturou kámen. Záleží na tom, jak hodně propečený steak máte rádi, jestli krvavý - rare, pečený z každé strany cca 2 minuty, nebo propečený - well done, tam se dostanete na dobu až 5 minut z každé strany. A po téhle masírce a opékačce je potřeba masíčko nechat alespoň 10 minut odpočinout v teple, šťáva uvnitř se pěkně rozprostře a každé sousto tak zůstane šťavnaté.

To je stručně vše, tak hurá na něj!

OxyShop icon Používáme oXyShop