Tento e-shop nemusí ve vašem prohlížeči fungovat správně! Doporučujeme použít některý z novějších prohlížečů. Více informací

BORCI Z ORION MRG TÝMU JEDOU DAKAR


A je to tady, přátelé motoristického sportu! Vrchol celoročního snažení a ladění formy už je nadohled. MRG je stálým, výrazným účastníkem dálkové rallye po celém světě, včetně předchozích úspěšných startů na slavné Dakar Rallye. Tam prokázali, že byli vždy dobře připraveni. A letos tomu nebude jinak. Jednotlivé etapy tohoto nejtěžšího závodu dálkové rallye se podle přesného plánu opět pojedou v nádherných písčitých dunách i tvrdým kamenitým terénem v Saudské Arábii. Organizátoři, kteří si pro závodníky připravili přes 8000 kilometrů, opět slibují navigačně náročný závod.

Takže diváci se mají zase na co těšit.

Je fajn, když to šlape všude. Jak u mechaniků, tak u kluků a holek, co jezdí. Stroje i borci jsou připraveni, těší se na každou novou etapu, ranní vstávání, převzetí itineráře a start. Průběžně budeme na našem Facebooku Orion přinášet fotky a videa z jednotlivých etap. Není to ale taková romantika, jak to v televizním přenosu nebo z fotek vypadá. Je to celodenní dřina a často se jede tzv. na krev. Není to žádný maratón, ale pořádný sprint.

Budeme se těšit na dobré výsledky, které jsou týmovou prací všech, kteří se na tomhle podniku podílejí, samozřejmě i díky generálnímu partnerovi Orion – tvoříme vaši domácnost.

ORION TÝM SE PŘEDSTAVUJE:

MARTIN MICHEK

MARTIN MICHEK VÍTĚZEM V BAJEJe jedním z nejvýraznějších členů „BLUE ARMY“. Stal se stálicí mezi motorkářskou světovou elitou. Martin Michek, reprezentant a ambasador Autoklubu ČR, se za dva roky v českém týmu zvládl dostat mezi nejlepší závodníky dálkové rallye. V lednu se mu povedlo probojovat mezi nejlepších 10 Dakaru a v průběhu roku získal titul ve Světovém poháru Baja.

Martin Michek dostal pro účast na Dakaru žlutý podklad elitního závodníka, spolu s nízkým startovním číslem bude hned od úvodních kilometrů v obležení těch nejlepších. „Můj cíl je překonat sám sebe,“ řekl Michek ještě před soustředěním v Dubaji, kde chtěli ještě potrénovat a připravit se na jízdu v hlubokých píscích a nevyzpytatelných dunách.

MILAN ENGEL

Milan Engel RALLY-DU-MAROCBorec, který se v předchozích ročnících ukázal jako opravdu tvrdý chlap, který si jde za svým. Čeká ho už osmé dakarské dobrodružství. Dvakrát dokončil nejnáročnější závod světa v celkovém hodnocení mezi nejlepšími dvaceti. Nejúspěšnější byl pro českého matadora Dakaru ten poslední jihoamerický, kde v Peru vybojoval výborné 15. místo. Na Dakaru bojoval minimálně poslední 4 roky o umístění mezi elitní dvacítkou.

Nyní Engela čeká nová výzva. V kategorii “Original by Motul” bez asistence a jednou malou bednou. Jede totiž poprvé na Dakar bez asistence mechanika.

“Bude to výzva. Určitě mě čeká úplně nová zkušenost. Uvidím, jestli budu muset trochu pozměnit strategii a o něco šetřit jak sebe, tak motorku. To ale budu zjišťovat za pochodu. Dakarový speciál jsem za svoji kariéru opravoval nespočetněkrát, takže věřím, že si s případnými problémy dovedu poradit,” popsal své první pocity český závodník. Tak mu držte palce, bude to určitě „ostrá podívaná“.

MARTIN ČÁBELA a OLGA LOUNOVÁ

OLGA LOUNOVÁ NA DAKARUMartin Čábela sice už několikrát závod dálkové rallye absolvoval jako motorkář, ale Dakar rallye a navíc se závodním vozem pojede poprvé, stejně jako Olga. Jejich závodním speciálem se stal legendární model Mercedes Benz G500.

“Dohodli jsme se, že jeden rok bude jeden z nás navigovat a druhý řídit a další rok si to prohodíme,“ říká Olga Lounová, která má sama zkušenosti s řízením závodního speciálu a ráda by si rallye vyzkoušela nejen ze sedla navigátorky.

“Pro mě jako ženu bude nejlepší asi začít navigací, protože hned napoprvé řídit stovky kilometrů denně v plném soustředění a ještě u toho řídit auto by bylo asi moc, ale láká mě to. Osobně raději řídím, než naviguju.”

Technické specifikace vozu, rozhovory a podrobnosti najdete na webu mrg >>

ERVÍN KRAJČOVIČ

Manager týmu Orion MRG týmu k účasti Milana Engela bez mechanika v jednom rozhovoru řekl: “Po sedmi Dakarech bude velice zvláštní mít Milana Engela mimo náš tým, naše zázemí. Máme ale ten pocit, že je teď v nejlepším věku se do této výzvy pustit. Milan zná KTM 450 RR, které máme zbrusu nové, jako málokdo ve startovním poli. S jeho rychlostí a navigační zkušeností bude určitě patřit mezi nejlepší jezdce své kategorie a věřím, že nebude daleko ani od jeho výsledků z předchozích let.“

Také komentoval chuť a intenzivní přípravu Martina a Olgy: “ Poslední týdny do toho dávají úplně všechno. Stejně, jako zbytek týmu v tuto chvíli žijí Dakarem. Věřím, že jim jejich cestu jako tým, který má s Dakarem dlouholeté zkušenosti co nejvíce ulehčíme a závod si užijí.” dodal Ervín.

MY V ORIONU FANDÍME ORION MRG TÝMU NA DAKARU. FANDĚTE S NÁMI.


Aktuální informace z Dakaru

CÍL

Jednu z nejvíce emociálních soutěží absolvoval tým ORION – Moto Racing Group. Po velkých komplikacích a dopravní nehodě se dostal do cíle Martin Michek, který byl jen pár vteřin od vyřazení. Nakonec dokončil Dakarskou rallye na 36. místě. Milan Engel bojoval v kategorii jezdců bez asistence, kde byl druhý! Celkově skončil jako třicátý. „Letošní Dakar byl velmi náročný, ale potvrdili jsme, že se můžeme měřit se špičkou. Příběhy, který jsme zažili, jsou na knihu,“ tvrdil Ervín Krajčovič, šéf českého týmu, který se bude soustředit na mistrovství světa. 


Orion MRG tým

Orion MRG tým na Dakar 2022

Dakar moto

Dakar classic

Dakar, rozhovory v cíli

Dakar, každý den se musí opravovat

      

OxyShop icon Používáme oXyShop